.

.

SHANG-ЈУНИ Приемот Бил Печатач 3inch 80mm Автоматско 300мм/s Пос Билети Печатач USB, Serial LAN Паралелно Термички Печатач Насловна & Канцеларија Организација (Боја : Паралелни)

SHANG-ЈУНИ Приемот Бил Печатач 3inch 80mm Автоматско 300мм/s Пос Билети Печатач USB, Serial LAN Паралелно Термички

DEN 5029.20

Износ
Во продавницата.

Со стабилна производство, комерцијални етикета печатач е издржлив и може да се користи за долго време.Кориснички печати ја главата може да stably печати.Напредни термички директни технологија овозможува оваа етикета печатач за да печатите без тонер или мастило.Овој високо-брзински термички печатач е полесно да се работи, постабилна и економичен.Со интелегентни хартија се врати на функцијата, за нашите етикета печатач може да се прилагоди на позицијата автоматски и прецизно, што го прави целиот процес, брз и лесен.Вие освои ' t отпад во секое парче на хартија, бидејќи автоматското индукција позиционирање може да потврди дека секое парче од етикетата труд е печатен правилно.Преносни и таписерии со високо-квалитетни материјали, етикета печатач е издржлив и текстура.Адаптерот е изградена-во, така што тоа може да се избегне неред на надворешни полначот и да се намали ситуации на приклучување во, и надвор, што е побезбедно и полесно да се движат во текот на периодот.Карактеристики и functions Printing метод : Директна термичка Печати ширина : 72mm/ 76mm/ 80mm/ 64mm/ 48mm/ 52mm Column капацитет : 576 точки/линија или 512 точки/line Printing брзина : 300мм/s Interface : USB+Сериски+Lan/USB+Паралелно (Факултативно : WIFI/Bluetooth)Печатење на хартија : 79.5±0.5 mm×φ80mm Line проред : 3.75 mm (Прилагодливи со команди)Колона број : 80mm хартија : големината на Буквите Е - 42 колони или 48 колони/Font Б - 56 колони или 64 колони/Кинески,традиционален Кинески - 21 колони или 24 columns Character големина : ANK,Фонт На:1.5×3.0 mm(12×24 точки) Фонт Б:1.1×2.1 mm(9×17 точки) Кинески,традиционален Кинески : 3.0×3.0 mm(24×24 точки)големина : 145*190*.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите