.

.

Нордиските Чиста 10x16x1CustomM8-12 MERV 8 AC Печка Филтри, 9 1/2 x 15 1/2 x 3/4 (9.5 x 15.5 x 0.75), 12 Парче

Нордиските Чиста 10x16x1CustomM8-12 MERV 8 AC Печка Филтри, 9 1/2 x 15 1/2 x 3/4 (9.5 x 15.5 x 0.75), 12 Парче

DEN 2327.52

Износ
Во продавницата.

Ефективната животот на вашиот филтер за воздух зависи од и внатре и надвор од условите на околината во која филтер се користи.Направен во САД.Секој пат кога воздухот поминува низ Нордиските Чиста pleated печка филтер, lint, апарати за домаќинство прав, полен, грини, пет првут, печење брашно, а се спори и другите загадувачи ќе бидат отстранети.Во зависност од големината може да се користи лента за да се направи вашиот сопствен големина филтри за воздух.Така, тие можеби нема да бидам убава, но ќе бидат силни.Сопствени филтри за воздух се направени од страна на намалување или комбинирање на 1, 2 или 3 a/c филтер за воздух рамки.Можете да проверите ВИСТИНСКИТЕ димензии на нашиот други филтри за воздух за да бидете сигурни дека стандардна големина на филтер за воздух не ќе работат за вас.Противалергиски и антимикробна pleated електростатско филтер материјал.Мерка вашата моментална филтер и да се споредат зададените Димензии со ВИСТИНСКАТА големина наведени погоре пред цел.ВИСТИНСКИТЕ ширината и должината на филтер за воздух треба да бидат во рамките на 1/8 од очигледна-ако не, цел обичај големина на филтер за воздух.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите