.

.

Нордиските Чиста 10x18x1ExactCustomM8-12 MERV 8 AC Печка Филтри, 10 x 18 x 3/4 (10 x 18 x 0.75), 12 Парче

Нордиските Чиста 10x18x1ExactCustomM8-12 MERV 8 AC Печка Филтри, 10 x 18 x 3/4 (10 x 18 x 0.75), 12 Парче

DEN 2436.96

Износ
Во продавницата.

Ефективната животот на вашиот филтер за воздух зависи од и внатре и надвор од условите на околината во која филтер се користи.Сопствени филтри за воздух се направени од страна на намалување или комбинирање на 1, 2 или 3 a/c филтер за воздух рамки.Нордиските Чиста pleated AC филтри за воздух се направени од electrostatically обвинет синтетички материјали кои привлекуваат и фаќање повеќето воздушни particulates во вашиот дом или канцеларија.Ние ви препорачуваме да го промените вашиот филтер за воздух секој 30-90 дена за да се одржи максимална ефикасност и затворен на квалитетот на воздухот.Ве молиме користете лента мерка за да се добие ВИСТИНСКАТА големина на вашата моментална филтер за воздух кога нарачување custom sizes.Оваа високи перформанси HVAC замена на филтер ќе го надмине не-електростатско fiberglass филтри, перат филтри, поли расположливиот филтри, и ќе им помогне одржите вашиот климатизација системи за греење и работи ефикасно, заштеда на пари за комуналии и скапи за одржување.Така, тие можеби нема да бидам убава, но ќе бидат силни.Во зависност од големината може да се користи лента за да се направи вашиот сопствен големина филтри за воздух.MERV 8 медиуми е идеален за нормален воздух филтрација и ќе им помогне на оние со блага алергии.Печка и клима филтри имаат реална големина што е дел од една педа помали во должина и ширина од котираните филтер за воздух големина.На пример, 20x30x1 филтер за воздух е всушност 19 ½ x 29 x½¾.Ве молиме мерка вашата моментална филтер и да се споредат големини пред цел.ВИСТИНСКИТЕ ширината и должината на филтер за воздух треба да бидат во рамките на 1/8 од очигледна-ако не, цел обичај големина на филтер за воздух.Секој пат кога воздухот поминува низ Нордиските Чиста pleated печка филтер, lint, апарати за домаќинство прав, полен, грини, пет првут, печење брашно, а се спори и другите загадувачи ќе бидат отстранети.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите