.

.

Нордиските Чиста 12x24x4 MERV 10 Pleated AC Печка Филтри за Воздух 6 Pack

Нордиските Чиста 12x24x4 MERV 10 Pleated AC Печка Филтри за Воздух 6 Pack

DEN 2336.88

Износ
Во продавницата.

Заедно со намалувањето на прашина на површините, ова MERV 10 pleated воздух филтер ќе се привлечат и фаќање на мали, алергија-отежнувачки микро-честички што може да предизвика вашето семејство непријатност.Речиси СИТЕ филтри имаат различни вистинската големина од номиналните големина печатени на филтерот па најдобро е ако се измери вашиот филтер за ТОЧНАТА големина и споредете го тоа на нашиот "Вистинската Големина.Честички во затворен воздухот се мери во microns, кои се 1/1000 на millimeter.Од Производителот Нордиските Чиста MERV 10 pleated алерген намалување на електростатско филтер за воздух многу ќе се подобри квалитетот на воздухот во вашиот дом или бизнис.Вистинската Големина на Филтер за Воздух : 11 1/2x23 3/8x3 5/8.Оваа електростатско филтер за воздух привлекува и ја доловува воздушни прав, полен, а се спори, пет првут, смог, прашина мите остатоци, и печење брашно.Оваа високи перформанси филтер за воздух ќе го надмине не-електростатско fiberglass, перат, или за еднократна употреба поли филтри.Честички во затворен воздухот се мери во microns, кои се 1/1000 на millimeter.0 microns на загадувачи и до 65 Отсто од честички 1.Нордиските Чиста филтри за воздух се вистински големина која е дел на еден-Инчен помала од нормалната големина.Опис на производот Нордиските Чиста MERV 10 pleated алерген намалување на електростатско филтер за воздух многу ќе се подобри квалитетот на воздухот во вашиот дом или бизнис.На MERV 10 pleated филтер за воздух се направени од синтетички материјал кој нема да го поддржи растот на мувла и бактерии.Човечка коса е околу 70 microns широк.Речиси СИТЕ филтри имаат различни вистинската големина од номиналните големина печатени на филтерот па најдобро е ако се измери вашиот филтер за ТОЧНАТА големина и споредете го тоа на нашиот "Вистинската Големина.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите