.

.

Нордиските Чиста 12x22x1ExactCustomM8+В-12 MERV 8 + Јаглерод AC Печка Филтри, 12 x 22 x 3/4 (12 x 22 x 0.75), 12 Парче

Нордиските Чиста 12x22x1ExactCustomM8+В-12 MERV 8 + Јаглерод AC Печка Филтри, 12 x 22 x 3/4 (12 x 22 x 0.75),

DEN 933.60

Износ
Во продавницата.

Направен во САД.Нашите филтер медиумите го спречува растот на бактерии или мувла, што резултира во многу поздрав животен простор.Вистинските Димензии : 12 x 22 x 3/4 Точната (12x22x0.Секој пат кога воздухот поминува низ Нордиските Чиста pleated печка филтер, lint, апарати за домаќинство прав, полен, грини, пет првут, печење брашно, а се спори и другите загадувачи ќе бидат отстранети.Печка и клима филтри имаат реална големина што е дел од една педа помали во должина и ширина од котираните филтер за воздух големина.Оваа високи перформанси HVAC замена на филтер ќе го надмине не-електростатско fiberglass филтри, перат филтри, поли расположливиот филтри, и ќе им помогне одржите вашиот климатизација системи за греење и работи ефикасно, заштеда на пари за комуналии и скапи за одржување.На пример, 20x30x1 филтер за воздух е всушност 19 ½ x 29 x½¾.Можете да проверите ВИСТИНСКИТЕ димензии на нашиот други филтри за воздух за да бидете сигурни дека стандардна големина на филтер за воздух не ќе работат за вас.Ве молиме мерка вашата моментална филтер и да се споредат големини пред цел.ВИСТИНСКИТЕ ширината и должината на филтер за воздух треба да бидат во рамките на 1/8 од очигледна-ако не, цел обичај големина на филтер за воздух.MERV 8 Плус Јаглерод медиуми е идеален за нормален воздух филтрација.Ефективната животот на вашиот филтер за воздух зависи од и внатре и надвор од условите на околината во која филтер се користи.Противалергиски и антимикробна pleated електростатско филтер материјал.Нордиските Чиста pleated AC филтри за воздух се направени од electrostatically обвинет синтетички материјали кои привлекуваат и фаќање повеќето воздушни particulates во вашиот дом или канцеларија.Ние ви препорачуваме да го промените вашиот филтер за воздух секој 30-90 дена за да се одржи максимална ефикасност и затворен на квалитетот на воздухот.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите