.

.

EverNary Безжична Caregiver Пејџер Сензор за Движење Детектор Соба Креветот Алармот и да Падне Превенција за Постарите Деца (2 Сензор за Движење + 2 Приемник)

EverNary Безжична Caregiver Пејџер Сензор за Движење Детектор Соба Креветот Алармот и да Падне Превенција за

DEN 1151.76

Износ
Во продавницата.

Сигнали поврзани примачите ако/кога движење е откриен.Детектор на движење за Безбедност на Сензорот детектира движење во рамките 16.Тоа праќа сигнал на корисници во рамките на 500ft/150m во отворен простор.Овозможува caregiver слобода да ја следи движењето на далечина.Лесен за Инсталација : Жица слободно и лесно да се инсталира.Секој приемник може да се надополни со до 10 предаватели.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите