.

.

CallToU Caregiver Пејџер Безжична Повик Копчето Систем медицинска Сестра Call Alert за Стари Пациенти 4 примачи 4 Водоотпорен предаватели/Копчиња (Повеќе Стилови)

CallToU Caregiver Пејџер Безжична Повик Копчето Систем медицинска Сестра Call Alert за Стари Пациенти 4 примачи

DEN 1512.00

Износ
Во продавницата.

4 Корисници и 4 Повик Копчиња, Идејата е за Двете Caregiver и Пациентот/Стари лица/Жител/Хендикепирани/Болен Слобода додека се Уште се повикува за Помош дома.Не треба да се Развикам за да Добиете нечие Внимание.Предавател/Притисни Повик Копче е Лесно да се Носат.Тоа може да Се Стави во Џеб.Или Висат на вратот како Pendant.Вратот Рака вклучени.Фиксна во Кревет/Перење Соба.Фиксната Стапка и Двојно налепница се вклучени.Предавател/Push Копчето за Повик е Водоотпорен.Прифатливи за Оброк/Супа Сензација.И ќе ви Овозможи да се Инсталира во Перење Соба.Тоа бара 23 A 12 V Алкална батерија што се веќе вклучени и не батерија.Преносни Батерии Пејџер е погодно за Caregiver да го однесе никаде како во Џеб/во Торба/Надвор/Градина/Upstair/Downstair.Системот со 4 chimes/приемници, кои за голема куќа ви овозможува да поставите еден во спалната соба за да се разбудат до кога безжичниот сигнал доаѓа во друг може да поставите во други подот,премин или било која друга локација со електричен штекер.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите