.

.

SOTTAE Злато Модерна Кристал Pendant Светлина,Мини Pendant Светла со чисто Стакло Свет Сенка за Кујнски Остров,Дневна Соба,Спална соба,трпезарија,Прилагодлив Кабелот Pendant Ос

SOTTAE Злато Модерна Кристал Pendant Светлина,Мини Pendant Светла со чисто Стакло Свет Сенка за Кујнски Остров,Дневна

DEN 1439.76

Износ
Во продавницата.

Големина : Мини прекрасни лустерот, diameter_6.3 инчи, height_7.2 инчи, прилагодлив cord_65 инчи.На canopy_4.33 инчи.Ве молиме имајте во предвид големината пред купување.ПРИВРЗОЦИ СОВРШЕН ЗА ВАШИОТ ПРОСТОР - злато pendant светлина е идеален за различни места, од farmhouse pendant осветлување за кујни да pendant светла за бањи.Тоа е одлично во јадење соби, барови, кујнски пултови, повеќе тоне и во спални соби.Оваа pendant светлина работи со индустриски, модерен и преодни дизајни.Светлина сјае преку кристал, кастинг убав сенка.ОДГОВАРА на ВАШИОТ ТАВАНИ - Доаѓа со прилагодливи кабелот кој работи со таванот височини врвот на 65 инчи.Се инсталира еден pendant над мијалник, или во групи од 3 до 5 приврзоци над кујна островот ќе биде голема за да се создаде повеќе хармоничен сцена.Сијалица Барање : Оваа модерна pendant светлина бара E12 база на крушка,одговара на 40-60 W LED,CFL,блескаво светилки(не се вклучени).Обезбедување на квалитет : УЛ или ETL наведени за ваша безбедност.Материјал : Стакло и кристали.Приклучок : E12. Wattage : MAX 60 W.Текст : AC 110 V - 120 V.Димензии : Дијаметар : 6.3", Висина : 7.2".Прилагодливи кабелот : 65. На едноставен, но прекрасниот кристално pendant светлина со злато, завршена е апсолутно прекрасни.Совршен за вашата кујна мијалник, кујна островот,скали,бар,трпезарија,дневна соба,спална соба,итн.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите