.

.

Haowecib Дигитални Salinity Тестер, 0℃~100℃ ОЖ-8425 0~199.9 ppt Водоотпорен IP65 Salinity Метар Тестер за Висока Влажност на животната Средина за Солена Вода

Haowecib Дигитални Salinity Тестер, 0℃~100℃ ОЖ-8425 0~199.9 ppt Водоотпорен IP65 Salinity Метар Тестер за Висока

DEN 1955.76

Износ
Во продавницата.

1 oz Battery : 9 V 1 x 6 F.Широка Примена : Широко се користат во вода за пиење мониторинг, вода климатизација, реверзна осмоза, разладни кули, отпадна вода, лаборатории, земјоделството, aquaculture и аквариуми, хидропоника и печатење индустрија, индустријата за убавина.Квалитет на Материјалот : Направен од квалитетот АБС материјал, повеќе цврсти и издржливи и да се обезбеди брзо точни мерења. Притиснете го "Mode" за да одберете salinity или температура. Место на температура electrode во "salinity" position, се стави на electrode во течност за да се тестираат и вршење на Стирлинг тест.Како да го Користите : 1. Широка Примена : Широко се користат во вода за пиење мониторинг, вода климатизација, реверзна осмоза, разладни кули, отпадна вода, лаборатории, земјоделството, aquaculture и аквариуми, хидропоника и печатење индустрија, индустријата за убавина. Отстранете ја заштитната капа и да се поврзе на "salinity" electrode и температура electrode на соодветните electrode штекерите (подножјата). Миење на electrode во дестилирана вода и исушете ја со филтер хартија.Применливи Сцени : Водоотпорен одделение е IP65, salinity метар тестер е погоден за употреба во висока влажност на животната средина.Salinity е 0~199.Спецификација : Предмет Тип : Десктоп Salinity Meter Model : ОЖ-8425 Material : ABSColor : Како Слики Shown Weight : Прибл. Применливи Сцени : Водоотпорен одделение е IP65, salinity метар тестер е погоден за употреба во висока влажност на животната средина.Светлото Копчето : Осветлувањето на екранот, лесно се читаат и не влијае на користењето во темница.Точни Мерења : Едноставна операција, економски и практично, и целосно да ги исполнува тестирање потребите на различни индустрии.

Параметрите на производот

Item Type:
Desktop Salinity Meter
Model:
OW-8425
Material:
ABS
Color:
As Pictures Shown
Weight:
Approx. 456g/16.1oz
Battery:
9V 1 x 6F

Им се допаѓа и на купувачите