.

.

Бостон Опрема UJAS 12-15 Универзална Заеднички, 5.000 вкупна Должина, 0.750 го Понесе Центар A, 0.938 го Понесе Центар Б, 1.625 Центар Дијаметар А, 1.625 Центар Дијаметар Б, Фрлија Чел?

Бостон Опрема UJAS 12-15 Универзална Заеднички, 5.000 вкупна Должина, 0.750 го Понесе Центар A, 0.938 го Понесе

DEN 4636.56

Износ
Во продавницата.

Компанијата, основана во 1877 година, е со седиште во Шарлот, КООРДИНАТОР, и ги исполнува упатствата на Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) стандард 9001 : 2008 стандардот.Една универзална заеднички со игла лежишта за апликации до 30 степени аголни неусогласеност и брзини до 1,800 вртежи во минута.Оваа Бостон Опрема UJNS1215 универзална заеднички е еден U-заеднички со игла лежишта за поврзување на две ротирачки шахти на агли до 30 степени на брзина до 1,800 вртежи во минута.Сет завртка обезбедува заеднички во позиција на окно, и keyway спречува вратило од ротирачки во заедничкиот центар.Тоа компензира за аголна неусогласеност и вратило одделување и има еден заеднички конфигурација за високо torsional вкочанетост и вртежен момент капацитет.Компензира за аголна misalignments и вратило поделба.Бостон Опрема произведува брзини, опрема дискови, лежишта, вентили, вратило јаки, спојки, и други моќ и течност пренос компоненти.75" го понесе на едниот крај и .75" го понесе на едниот крај и .938" создаден од друга за поврзување на шахти со различни големини.Keyway и поставете завртки за безбеден прилог на вратило.Достапни во различни материјали и конфигурации, универзална зглобовите се користи во апликации вклучувајќи моторни возила, транспортери, медицински и оптички уреди, шумарство и рударска опрема, роботика и истражување на вселената, и аеронаутика, меѓу другите.Тип на блискиот собранието ја одредува нејзината употреба—pin и блок зглобовите се погодни за пренесување висок вртежен момент, игла имајќи зглобовите се користи за да се справи со високата ротациона брзина, а топката и грло зглобовите се користи во апликации кои бараат ниско backlash (се игра помеѓу подвижни делови).Телото на универзалната заеднички може да вклучуваат еден заеднички да се сместат само рапави misalignments помеѓу шахти, или две зглобовите да се приспособат и рапави и паралелно misalignments.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите