.

.

Whatman 10498303 Неутрализирање Бафер Брис, 4mL Капацитет (Пакување од 125)

Whatman 10498303 Неутрализирање Бафер Брис, 4mL Капацитет (Пакување од 125)

DEN 1804.80

Износ
Во продавницата.

НЕУТРАЛИЗИРАЊЕ БАФЕР БРИСЕВИ 4 ML PK125. 10498303. Пакување од 125 (4ml).Неутрализирање бафер брисеви се користи во следење на површини за вкупно бактериски се брои.Неутрализирање бафер inactivates на bactericidal и bacteriostatic ефекти на хлор и quaternary амониум детергенти.сепак, неутрализирање бафер експонати нема токсични ефекти врз микроорганизми.Оваа дозволи трансфер на swabbed организми во лабораторија, без губење на контрола.Неутрализирање бафер не е наменета за да култура и enumerate микроорганизми.Технички спецификации : Позитивна контрола : Спроведени на образован организми по трансферот на стандардните методи агар плочи од неутрализирање бафер.Ешерија коли ATCC 25922, incubated на 35 степен celcius за 24 часа.Негативна контрола : Не се преземени.Стерилитет тест : 7 дена позлатен стерилитет тест.Формулација : По литар вода приспособена на p H 7.2 +/- 0.5, Натриум thiosulfate 160 mg, Aryl sulfonate комплекс 5.0 g.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите