.

.

5MoonSun5 е ВИКИНГ ПИЕЊЕ РОГ КРИГЛА рачно изработени Вол Првенство Goblet - Пијат Медовина & Пиво со Месинг, украсена викинзите рог Средновековниот Пиење Рог со атрактивни

5MoonSun5 е ВИКИНГ ПИЕЊЕ РОГ КРИГЛА рачно изработени Вол Првенство Goblet - Пијат Медовина & Пиво со Месинг,

DEN 1187.76

Износ
Во продавницата.

Направени од цврст дел од вол рог, ќе најдеме две слично!Ова значи дека секој рог кригла исто така е единствен во форма и боја, што го прави еден од вид!Сега, можете да уживате во нешто навистина автентични и направена со највисок care & изработка, и дека нема ништо слично, никаде на друго место во светот! 100% Храна Безбедно Слој Нашите рог чаши steins се внимателно обложена за внатрешни работи со 100% храна безбедно слој лак за ваша безбедност и добро здравје. 100% АВТЕНТИЧНИ ВИКИНГ ЧУВСТВУВААТ : сега Можете да уживате во автентични дизајн, гигант кригла и чувство на пиење пиво како соодветна Викинг!Направени од цврст дел од рог, тоа ќе го почувствувате само право во вашите раце и ние ГАРАНТИРАМЕ дека нема да се вратам и да пиење на пиво кој било друг начин. 100% ХРАНА БЕЗБЕДНО СЛОЈ : Нашиот рачно изработени рог tankard drinkware се врши традиционално и со outmost се грижи за вас, клиентот.Секој еден од нашите рог филџани е 100% единствен во боја и облик и карактеристики на елегантни заврши за максимална автентичноста, не две слично!Ова значи дека вашата набавка ќе се додели на рог првенство што навистина може да се јавите на вашиот сопствен и се гордееме што е еден од вид!традиционално направена рачно изработени. 5 Moon Sun5 е рачно изработени Пиење Рогови и Додатоци Доволно Голема за Да ја задоволи Една Norseman е Жед!Нашите уникатни рачно изработени рог чаши имаат 16 Oz или повеќе капацитет.да се прави тоа навистина уникатна kinki идеја!Нашите пиво првенство tankard може да биде совршен додаток на вашата викинг нож, секира, штит, pewter или бакар кригла.Едноставно кажано, вие не ќе биде жеден, некогаш повторно за ale или пиво!Уживајте во вашата омилена покажува како Игра на Престоли или Викинзите, додека ужива во ледените ладно ale или пиво од вашиот пиење рог!Празникот Со Нас Како Ви Се Во Сали На Valhalla! 5 Moon Sun5 е Рог ви нуди сега е 100% автентично чувство на пиење ale викинзите рогови од нашата единствена Викинг пијат рог!Знам дека вие исто така ќе добиете комплетна нега инструкции заедно со вашето купување.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите