.

.

Хенри ЛуисИГРА КОЈА ќе ТРГНЕ НАОПАКУ Џонатан Sayer/Хенри Штитови/Роб Falconer/Nancy Zamit/Грег Tannahill/Дејв Hearn 2017 Бродвеј Playbill со Билет

Хенри ЛуисИГРА КОЈА ќе ТРГНЕ НАОПАКУ Џонатан Sayer/Хенри Штитови/Роб Falconer/Nancy Zamit/Грег Tannahill/Дејв

DEN 479.76

Износ
Во продавницата.

Ова е ретка јули 2017 playbill (со комп вечер перформанси билет) од Оригиналниот Бродвеј продукција на ХЕНРИ ЛУИС, ЏОНАТАН SAYER и ХЕНРИ ШТИТОВИ се игра "НА ИГРА ШТО ќе ТРГНЕ НАОПАКУ" на Lyceum Театарот во Њујорк. (Производство отвори 2-ри април, 2017 и затворени јануари 6th, 2019 по 737 изведби.) ...На ансамбл актерите вклучени РОБ FALCONER, ДЕЈВ HEARN, ХЕНРИ ЛУИС, ЧАРЛИ RUSSELL, ЏОНАТАН SAYER, ХЕНРИ ШТИТОВИ, ГРЕГ TANNAHILL и НЕНСИ ZAMIT со МАТЕЈ CAVENDISH, BRYONY CORRIGAN, ЏОНАТАН ФИЛДИНГ и АМЕЛИЈА Mc CLAIN како understudies ...КРЕДИТИ : Книга од ХЕНРИ ЛУИС, ЏОНАТАН SAYER и ХЕНРИ ШТИТОВИ; Оригинална Музика, компонирана од страна на РОБ FALCONER; Сетови дизајниран од страна на NIGEL КУКА; Костими дизајниран од страна на РОБЕРТО SURACE; Режија на МАРК БЕЛ; Оригинално Произведени од ЗЛО ТЕАТАР (Лондон) ...ДЕТАЛИ : 40 страница playbill мерки 5 3/8" X 8 1/2" инчи и вклучува целосна производство кредити, фрли се во листата, bios-от на секој од актерите и членовите на креативниот тим, како и индивидуални главата снимки од актерите членови.Вклучува насловната страница, фрлија фотографии и bios-от и промотивен текст за фиктивни игра во игра, "Убиството на Haversham Манор".Исто така вклучува и лабава, неискористениот комп билет од јули 29, 2017 вечер перформанси ...СОСТОЈБА : Со исклучок на исечени агол на покритие, овој playbill е во одлична состојба и ќе направи прекрасен прилог на собирање на било театар aficionado или историчар.Оваа ставка ќе биде внимателно спакувани во заштитна, carded ракав и поддржани од страна на тврд картон.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите