.

.

Кабината Треска Плетење Шема #207 Зима Ленти Pullover

Кабината Треска Плетење Шема 207 Зима Ленти Pullover

DEN 238.80

Износ
Во продавницата.

Дизајниран од страна на Deb Gemmell.Моделот само, не подразбира предиво, игли или завршен проект.Да Сплетам за Возрасни, мажи & Жени во 5 големини, заврши мерења 39 - 57 инчи.Лесно Ниво За Плетење.Сплетам во Круг Без Шиење.Капка-рамо pullover сплетам од дното-нагоре со ленти.Работа на Телото во круг од фрли на дното на armholes.Работа предната и задната одделно и да се приклучи се на рамото.Ги собереш околу armhole и сплетам ракавите се сведува на рачниот зглоб и за совршена должина на ракав.Не-Шие!.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите