.

.

BougeRV Buddle Предмети - Ниво 2 EV Држачи за Кабел (16A, 240V, 25 FT) Protable J1772 Електрично Возило Станица за Полнење + SAE J1772 EV Полначот Млазницата Holster Клупа

BougeRV Buddle Предмети - Ниво 2 EV Држачи за Кабел (16A, 240V, 25 FT) Protable J1772 Електрично Возило Станица

DEN 2316.00

Износ
Во продавницата.

✔ Полнење Брзина До 3x побрзо : Ова ниво 2 ev полначот може да наплаќаат вашата возило 3x побрзо од ниво 1 полнач.Секогаш се подготвени кога сте за да се вози. 25-нозе мозок е доволно долго за да стигне до патеката од ѕидниот штекер. ✔ Две Различни Полнење Опции : Ова ниво 2 ev полначот работи во 240 V/16 A со NEMA 6-20 P (како на фен/за миење штекер), и со слободни адаптер тоа може да се промени во 120 V/16 A полни со NEMA 5-15. Доаѓа со здрав футрола за патување или дневно патување преносни употреба. ✔ Универзален Приклучок : Работи со било ev со стандардни J1772 конектори во Северна Америка.Тесни приклучување за да се избегне паѓање. ✔ Одлична Заштита Перформанси : Внатрешна инсталација за подолг животен век.Безбеден вашиот апарат со осветлување/истекување/прекуструјна/overvoltage заштита.LED светло индикатори е корисно да се читаат на статусот на полнење и да биде лесно забележан во темница. ✔ Realiable Уверување : CE Сертификација квалификувани и Стандардот SAE J1772 е УЛ наведени.Bouge RV ниво 2 ev Полначот носи 12-месечен не-кавга гаранција, значи, ако имате било какви прашања, ве молиме да се чувствуваат слободни да допрат до нас и ние ќе се вратам на вас веднаш.Bouge RV Ниво 2 EV Држачи за Кабел (240 V, 16 A, 25 FT) Преносни EVSE Електрично Возило Станица за Полнење Компатибилен со Ниво 1 за Chevy Volt, BMW, Nissan Leaf, Fiat, Ford Fusion + Bouge RV EV Полначот Holster Клупа EVSE Млазницата Holster за SAE J1772 Конектор.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите