.

.

QIANSDZSW Potentiometer 10PCS Rv09 Вертикална 12.5 mm Вратило 1k 2к 5k 10k 20k 50к 100k 0932 Прилагодливи Отпорник 9 Тип 3pin Печат Potentiometer (Отпор : 5K Ohm)

QIANSDZSW Potentiometer 10PCS Rv09 Вертикална 12.5 mm Вратило 1k 2к 5k 10k 20k 50к 100k 0932 Прилагодливи Отпорник

DEN 859.20

Износ
Во продавницата.

Врвот на вредноста тип и kurled окното за лесно да работат во faily користите време.Погоден за мултимедија, јазик, електронски уреди, итн.Голема предмети за користење на контрола на електрични уреди како што се контрола на јачина на звук.QIANSDZSW Направени од метал и јаглерод филм, носат-отпорни, долг животен век.На knurled вратило на knob прави секојдневна употреба полесно.Важни елементи се користи за аудио и електрични опрема за контрола.Висока прецизност прилагодливи отпорници може да се постигне прецизна контрола на јачина на звук.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите