.

.

Акција Пумпа ИБЦ-хонг конг-8A2F ИБЦ Комплет Алуминиум Млазницата 2 Женски NPS

Акција Пумпа ИБЦ-хонг конг-8A2F ИБЦ Комплет Алуминиум Млазницата 2 Женски NPS

DEN 2484.00

Износ
Во продавницата.

Цевка и млазницата собранието за издавање течности од IBCs со машки NPT фитинзи.Гравитацијата тек со рачна издавање млазницата.ПВЦ цевка за отпорност на хемикалии со алуминиумска издавање млазницата за мала тежина и отпорност на корозија. 1" празнење spout.Оваа Акција Пумпа ИБЦ-хонг конг-8 A2 F издавање црево собрание се состои од црева и издавање млазницата и е погоден за употреба во гравитација протокот на течност издавање апликации.ПВЦ (polyvinyl хлорид) црево е отпорна на хемикалии и алуминиум издавање млазницата е лесен и отпорен на корозија.Тоа бродови целосно собрани со camlock фитинзи за брз се поврзува и прекинува, и доаѓа со 2" женски Национален Цевка Директно (NPS) навој адаптер.Тоа е 8' долго, има температура опсег од 40 до 120 степени F, и тежи 7 lb.Оваа црево собранието е погоден за употреба со Tote контејнери, исто така, повика Средно Големо Контејнери (ИБЦ) со машки camlock фитинзи во различни индустриски и комерцијални апликации.Акција Пумпа произведува тапан и pail пумпи и маст, масло и подмачкување производи.Компанијата, основана во 1981 година, е со седиште во Cary, ИЛ.Она што е во Кутијата?ИБЦ-хонг конг-8 A2 F црево assembly2" женски NPS адаптер.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите