.

.

Стандард Должност SD602H 12V 13 GPM Гориво Трансфер Пумпа (Прирачник Млазницата, Празнење Црева, Вшмукување Цевка)

Стандард Должност SD602H 12V 13 GPM Гориво Трансфер Пумпа (Прирачник Млазницата, Празнење Црева, Вшмукување

DEN 10833.60

Износ
Во продавницата.

Издржливи леано железо пумпа станови изградени да издржат и абење на груб оперативни средини.Отстранлив делница кутија овозможува полесна инсталација.Термо заштита од преоптоварување спречува моторот од прегревање во текот на абнормални употреба.Пумпа е способен за транспорт на течности надвор од 8' длабоко за чување на резервоар (на ниво на морето).Солиден се префрлате рачката е дизајнирана за да се издржи на тешки дроги.На SD602 H е 115 V 13 GPM стандард должност пумпа која доаѓа со ¾ "x 12' празнење црева, ¾" прирачник млазницата, 1" x 43" 3 дел поли вшмукување цевка, 3/4" лактот.Тоа може да се користи за да се испумпува на бензин, дизел, kerosene, етанол мешавини до 15%, метанол мешавини до 15%, и био-дизел до B20. Претходната SD602 G моделот е надграден за да го SD602 H модел.Со отстранлив делница кутија, производот сега е полесно да се инсталира.Претставата спецификации на производот не се промени.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите