.

.

Fjällräven Kånken

Fjällräven Kånken

DEN 1585.92

Износ
Во продавницата.

100% Vinylal.Произведено во САД или Увезуваат.ИКОНА : Исто класичен Kanken дизајн од 1978 година. Скривам секојдневниот essentials во главниот zippered оддел, пред zippered џеб и два отворени странични џебови.ПРАКТИЧНА настава : се Исполнат материјал : Vinylon F. Тоа што има чудно име, но тоа е нечистотија-отпорни, водоотпорен и брише чисти.ФУНКЦИОНАЛНА : двонасочна патент со дожд размавта за заштита.Ергономски рамо ремени за подолг период.Двојно врвот на snap рачки за брзо носат.Седи подлога за импровизиран седење.Рефлексивни лого.ПРОСТРАНА : 16 L на простор за складирање за сè што ви треба и некои работи што не.Мерки 14.9" (38 cm) x 10.6" (27 cm) x 5.1" (13 cm).Тежи 0.7 lb.НАСЛЕДСТВО : Трајни, безвременски, функционални.Од 1960 година. Fjallraven Унисекс Возрасни Ранец Модел - Kånken Референца 23510.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите