.

.

AIMIMI Волфрам Круг Род Дијаметар 1.0 mm до 7 милиметри Должина од 100 mm погоден за носене Солидна Вратило Бар за Индустриски Училиште Лабораторијата Вратило Модел,7.0100 mm

AIMIMI Волфрам Круг Род Дијаметар 1.0 mm до 7 милиметри Должина од 100 mm погоден за носене Солидна Вратило

DEN 592.80

Износ
Во продавницата.

Добра цврстина и висока јачина, силна отпорност на абење.Високо квалитетен Материјал на Tungsten.by огледало мелење процес.Се користи за мелење алатка, може да биде земја во резен алат, слично како машина, мелење машина, малку машина, итн.Висок квалитет ултра-фини честички и ултра тешко волфрам челик бар.Квалитетот На Производството Преку Притискање И Синтерување, Сите Прачки Се Многу Контролирани, Стрес Му На Бога.Волфрам Род има земјата заврши и е произведен преку притискање и синтерување.Сите прачки се ослободени од стрес и многу контролирани.Тоа е совршен за машина за продавници, истражување и развој и лаборатории.Волфрам Бакар е високо machinable и користи нашироко како отпор заварување electrode.

Параметрите на производот

Material:
Pure Tungsten
1.0*100mm, :
1.2*100mm, :
1.5*100mm, :
2.0*100mm, :
2.4*100mm, :
3.0*100mm, :
4.0*100mm, :
5.0*100mm, :
6.0*100mm, :
7.0*100mm :
Packing list:
1 x Tungsten Round Rod :

Им се допаѓа и на купувачите