.

.

Starrett 380-36 36-Инчен Челик Straight Edge

Starrett 380-36 36-Инчен Челик Straight Edge

DEN 374.40

Износ
Во продавницата.

Пакет Тежина : 2.676 килограми.Земја на производство : сад.Производителот : Starlet.Единица грофот : 1.0. Опис на производот Челик Straight Edge, Изградба Прецизност Земјата Алатка Челик, Не Beveled Рабови, Должина 36, Должина 900 mm, Ширина 2 13/32 Во, Ширина 60 мм, Брусен Челик Заврши, Ознаки 380-36 Од Производителот На Starrett 380 Серија Челик, прави Агли се прецизност земјата и убаво заврши цврсти Starrett стандарди.Тие се unexcelled за цртање или scribing прави линии и проверка на површини за правост.Нивната дебелина и дизајн дозвола од нив да ја задржи формата и точност, но се уште се во преносни и лесно да се справи.Тие не се beveled или дипломирал На Starrett 380 Серија Челик Straight Edge е прецизност земјата и убаво заврши цврсти Starrett стандарди.Тоа е unexcelled за цртање или scribing прави линии и проверка на површини за правост.Нејзината дебелина и дизајн дозволи да ја задржи формата и точност, но се уште се во преносни и лесно да се справи.На 380 Серија не е beveled или дипломирани.На 385 Серија се beveled една предност, но не дипломирале.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите