.

.

DYNWAVE 2.4 GHz 7 Канал CM703 DSM2/DSM-X Приемник со Сателитска PPM/PWM за Радио Контролер DX6I DX9

DYNWAVE 2.4 GHz 7 Канал CM703 DSM2/DSM-X Приемник со Сателитска PPM/PWM за Радио Контролер DX6I DX9

DEN 935.76

Износ
Во продавницата.

Карактеристики : 6 канали со ППМ Излез 3dbi се здобијат со антена, 15dbi се добие засилувач.Посилна анти-мешање способност и подалеку контрола на опсег.CM703 7 CH ППМ PWM надвор приемник компатибилен со ДСМ-X DSM-2. Компатибилен Предавател : JR и DSM-X /DSM-2 радио предавател.Канал : 6 CH+PPM/PWM Излез, Напон : 3.3 V-9.6 V. Серво Sync (опција не работа со модул системи) претходно failsafe систем брзо се поврзете.Опис : - CM703 7 CH ППМ PWM надвор приемник компатибилен со ДСМ-X DSM-2. - Карактеристики : 6 канали со ППМ Излез 3dbi се здобијат со антена, 15dbi се добие засилувач.Посилна анти-мешање способност и подалеку контрола на опсег. - Серво Sync (опција не работа со модул системи) претходно failsafe систем брзо се поврзете. - Компатибилен Предавател : JR и DSM-X /DSM-2 радио предавател. - Канал : 6 CH+PPM/PWM Излез, Напон : 3.3 V-9.6 VSpecification : - Материјал : Метал - CM703 : 47x25x14mm/1.85x0.98x0.55inch - DSM : 26x20x6mm/1.02x0.79x0.24inch - Сателитски Сигнал Должина : 18cm/0.71 инчен - Бенд : .Пакетот Вклучува : 1 Парче CM703 Приемник.1 Парче DSM Сателитски Сет.Забелешка : ве Молиме овозможи мала димензија разлика поради различни прирачник за мерење.

Параметрите на производот

- Material:
Metal
- CM703:
47x25x14mm/1.85x0.98x0.55inch
- DSM:
26x20x6mm/1.02x0.79x0.24inch
- Satellite Signal Length:
18cm/0.71inch
- Band:
.
Package Includes:
1 Piece CM703 Receiver. :
1 Piece DSM Satellite Set. :
Please allow slight dimension difference due to different manual measurement. :

Им се допаѓа и на купувачите