.

.

КУРТ 121773 Класа 2 Приколка Hitch со Топката Планината, 1-1/4-Инчен Приемник, Компатибилен со Изберете Фолксваген Tiguan

КУРТ 121773 Класа 2 Приколка Hitch со Топката Планината, 1-1/4-Инчен Приемник, Компатибилен со Изберете Фолксваген

DEN 1874.64

Износ
Во продавницата.

СИГУРЕН СИЛА.Со силна, заварени челични се изгради, оваа класа 2 hitch е оценет за 3.500 кг.бруто тежина на приколката и 350 кг.јазик тежина (ограничувајќи се на најниско рангирани влечење компонента).ПОВЕЌЕНАМЕНСКА.Оваа класа 2 приколка hitch комплет има стандард 1-1/4-инчен приемникот и вклучува топка планината со 3/4-инчен дупка, што ќе ви овозможи да се забавува мал приколка или планината товар на превозникот или велосипед rack (приколка топката се продава одделно).DUAL-ГРБ ЗАВРШИ.За индустрија-водечки рѓа, чип и УВ отпор од внатре и од надвор, оваа забавува hitch е длабоко навлезе во течност A-грб и ко-излечи со трајни црна прав грб заврши.ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА.Оваа класа 2 hitch комплет се вклопува одберете модел години на "Фолксваген" Tiguan.ТЕСТИРАНИ ЗА БЕЗБЕДНОСТ.Секој КУРТ класа 2 приколка hitch дизајн е целосно тестирани во нашите Детроит објект, со користење real возила во реални услови.Нашите hitches се тестирани за да SAE J684 спецификации да ви даде сигурност и безбедност на патот напред.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите