.

.

КОМП Камери 8637-1 Pushrod (9.250 Директно 7/16.165 Ѕид)

КОМП Камери 8637-1 Pushrod (9.250 Директно 7/16.165 Ѕид)

DEN 427.20

Износ
Во продавницата.

165" дебелината на ѕидот е подебел, посилни и поцврста од најчестите ѕид дизајни.Овие pushrods се направени во САД од топлина третира, еден-парче chromemoly цевки, кој е многу посилен отколку типични 1000 серија челици и ќе почнат подобра да се справи со екстремни вентил воз поставување.Pushrods во многу од овие апликации искуство влијание носивост до 7500 кг.Невообичаено Изградба - Доследно .КОМП Камери Директно 7/16", ., значењето на неточни може да предизвика фатална грешка. дека tapers надолу до 210 степен радиус, 5/16" топката крај.165" Ѕид Pushrods се вклучат технологија, која првично беше развиена за НАСКАР и NHRA тркачки мотори.На pushrods мора доследно .165" ѕид pushrod вклучува технологија развиена во NHRA/НАСКАР мотори.Горе или Долу - На 210 степен радиус на секој крај обезбедува дополнителни дозвола за рокер прилагодувач на висок лифт, овозможувајќи за нив да биде инсталиран "до" или "долу".Дополнителни вкочанетост и зголемена природна фреквенција на 7/16" дијаметар pushrod е значајна предност во било која апликација, дека има доволно доза порта и lifter царинење.Главните тела на овие pushrods функција права 7/16" O.Направен во U. со 5/16", 210° радиус топката крај што дава дозвола за рокер прилагодувач на висок лифт.165" дебелина на ѕид, дури и во заострените завршува, која е погуста, поцврста и посилна од заеднички .250" долго со 5/16" топката заврши и 210 радиус, ова pushrod се справува со екстремни вентил на поранешните поставување подобро од стандардните 1000 серија pushrods.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите