.

.

DCT Пролет Митра Менгеме Асортиман & Клешти 25-Парче Алатка за Полнење – Агол на Калапи, Трим, Рамка Машини за Метал Стеги Сет

DCT Пролет Митра Менгеме Асортиман & Клешти 25-Парче Алатка за Полнење – Агол на Калапи, Трим, Рамка Машини

DEN 1055.76

Износ
Во продавницата.

ЛЕСНО се СТЕГА MITERED АГЛИ : DCT Пролет Митра Менгеме Асортиман Овој сет е одличен за украси, трим, рамки, па дури и за стегање 90-степен митра фото рамки пред монтажа; Едноставно изберете соодветна големина пролет се стега и да го користите засилувач да се отвори позиција на менгеме (стеги аглите само).ЗАТВОРЕТЕ MITERED ЗГЛОБОВИ : Стеги употреби сила за да го затвори mitered заеднички на слика рамка или од врата на врата намали работата; пролетта жици се силни, но лесно се шири со вклучени алатка; Жица совети се сече дијагонално за остар водечките работ да навлезат и да останете во место, дури и во тврдо; 4 од секоја од следниве пролет стеги се вклучени – 1/2 3/4in (13-20mm), 11/16 да 1in (17-25мм), 7/8 за да 1-3/16in (22-30мм), 1 да 1-3/8in (25-35mm), 1-3/4 да се 2-3/16in (45-57mm), 2-1/2 да 3во (65-75mm).ОТВОРЕТЕ И ПОЗИЦИЈА СТЕГИ : Користете го засилувач алатка за да се отвори и позиција вклучени пролет стеги и да ги задржи сите страни цврсто во место; Удобно не се лизга зафат понудени од страна на 3,5-инчен (8.9 cm) долго гумени рачки.ЛЕСНО СКЛАДИРАЊЕ : Тешки-должност 14.5" x 2.25" x 10.5" инчи (36.8 cm x 5.7 х 26.7 cm) пластика удар-украсениот за носење за лесен транспорт, безбедно складирање и брз организација.СОДРЖИНА : Пакетот вклучува (24) стеги, (1) засилувач, (1) за носење за својата погодност.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите