.

.

AIRIC Жолта Топлина се Смалуваат Прстен Терминали 12-10AWG 1/4(M6), 100pcs Жица Прстен Конектор Водоотпорен - Crimp Електрични Конектори - Solderless Жица Конектори - Автомобилство Мор?

AIRIC Жолта Топлина се Смалуваат Прстен Терминали 12-10AWG 1/4(M6), 100pcs Жица Прстен Конектор Водоотпорен

DEN 479.76

Износ
Во продавницата.

МОРСКИ Топлина се Смалуваат Прстен Конектори : 100pcs жолт прстен електрични конектори 12-10 Мерач 1/4" Студ.Силна запечатување, отпор сол, отпорност на корозија, обезбедување на сигурен перформанси, можат да го издржат тестот на суровата средина.ВИСОКО Квалитетен Водоотпорен Прстен Терминали : УЛ одобрени, во Согласност со СТУДИСКИТЕ, CE, ISO 9001 : 2008, и ROHS.Диригент големина во согласност со DIN46234. ЕДБ оближена со Дебели Бакар : Ефикасно спречување бакар слој ' рѓа и потоа да предизвикаат лош контакт,анти-оксидација се спречи електрични искри.Високо проводници.Brazed-цвест обезбедува жица не се оштетени кога crimp.DIN46234. Двоен Ѕид Топлина се Смалуваат цевка : Изолација цевки се намалува на 1/3 од неговата оригинална големина, обезбедување на највисок се намали соодносот на пазарот.Топлина активира лепило печати на жица краеви од елементи.Водоотпорен.ШИРОКА Примена : се Работи за било какви електрични апликација, вклучувајќи морски, авто, дома, аудио, и приколка жици.Натпреварот AIRIC професионални ratchet crimping алатка на топлина се смалуваат конектори.Инсталации проектот се игра постабилна. 100% Пари Гаранција за враќање и Задоволството Купува!.Изолација : Dual-ѕидот Топлина-shrinkable цевка, 3 : 1 се намали соодносот.Диригент големина во согласност со DIN46234. Топлина отпорни : -45~125℃.Намалување на температурата : 125~200℃.Црвен прстен терминали топлина се смалуваат (22-16awg) : 150pcs/торба;.Синиот прстен терминали топлина се смалуваат (16-14awg) : 130pcs/торба;.Жолт прстен терминали топлина се смалуваат (12-10awg) : 100pcs/торба.Црвен прстен терминали топлина се смалуваат (22-16awg) : 150pcs/торба; Сина прстен терминали топлина се смалуваат (16-14awg) : 130pcs/торба; Жолт прстен терминали топлина се смалуваат (12-10awg) : 100pcs/торба.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите