.

.

Алпска Corporation PXX3000 Еко-Пресврт Фонтана Пумпа, 10 L x 5 W x 7 H, Црна

Алпска Corporation PXX3000 Еко-Пресврт Фонтана Пумпа, 10 L x 5 W x 7 H, Црна

DEN 684.00

Износ
Во продавницата.

ПОТОПНА ПУМПА за ФОНТАНА : Држи вода да тече во вашата градина е езера, cascading чешми, и филтрација системи, и е еколошки пријателски и енергетски ефикасен.ЕКО-ПРЕСВРТ ТЕХНОЛОГИЈА : Еко-Пресврт може да се пофали новата магнетна технологија конструиран за да овозможи континуирана, сигурен високо-моќните перформанси и висок проток со GPH од 3000 за фонтани и водопади.ЗАШТЕДА на ЕНЕРГИЈА ПУМПА за ВОДА : Карактеристики за заштеда на енергија дизајн кој ќе ви заштеди пари, додека обезбедување на над 70% намалување на потрошувачка на енергија во споредба со стандардот пумпи.ЛЕСЕН за ИНСТАЛАЦИЈА : Пумпа може да се користи вертикално или хоризонтално за лесен пласман во вашиот езерце, и има 33' долг кабелот за лесно поставување и пристапност.ИДЕАЛНА ГОЛЕМИНА И ТРИ-годишна ГАРАНЦИЈА : Пумпа мерки 10"L x 5"W x 7"H за употреба во бари до 33' широк и опфаќа три година производителот од датумот на купување.Големина : 10"L x 5"W x 7"Х.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите