.

.

Usmile GX140 140mm Летало Рамка Дизајнирана за Rumcam Сплит Мини 2 Caddx Желка V2 1080P HD FPV Камера Микро 3 инчен Quadcopter Рамка Карбонски Влакна FPV Трки Летало Рамка (GX140)

Usmile GX140 140mm Летало Рамка Дизајнирана за Rumcam Сплит Мини 2 Caddx Желка V2 1080P HD FPV Камера Микро

DEN 1488.00

Износ
Во продавницата.

★Издржливи : Ова 3 инчен летало рамка е направен од високо-квалитет 3 K Карбонски Влакна, 4mm дното плоча,2mm горната плоча дизајнирана за да се одржи повеќе се урна и злоупотреби. ★Креативни : Твин Кула дизајн овозможува тоа се сместат две лет кули, еден во предниот и уште еден во задниот крај на рамката, 25мм алуминиум standoffs обезбеди доволно простор за удобно да се стави сите компоненти во внатрешноста. ★Моќни : Совршена комбинација со 13** 14** 15** 16** brushless мотор со 12*12mm монтажа дупки вклучувајќи 1306 1407 1507 1608 мотори, ве молиме имајте во предвид тоа не подржува 11** серија мотори.Не прават грешка, тоа може да пумпа од огромна енергија Во секундата. ★Специјално дизајнирани за Rumcam сплит мини 2 Caddx Желка V2 1080 P HD FPV камера , зафаќање на голем FPV снимки без ничија во приказот.Пакетот Вклучува : GX140 рамка *1, камера планината, четири моторни заштитници, и 3-во-1 држач за антена и кабелот за напојување.Големина : GX140.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите