.

.

ASICS на Жените Gt-1000 5 работи за Чевли

ASICS на Жените Gt-1000 5 работи за Чевли

DEN 1438.80

Износ
Во продавницата.

Mesh панели на горниот зголемување breathability и поддршка преку forefoot, додека намалување на иритација и blistering предизвикани од традиционалните облоги, држење на нозете кул и удобно, така што може да работи повеќе со поголема удобност.100% Синтетички.) со производство кошарка чевли надвор од својата дневна соба во Коби, Јапонија.Rearfoot и Forefoot ГЕЛ Амортизирање Системи : Attenuates шок за време на влијанието и пети-оф фази, и им овозможува на движење на повеќе авиони како подножјето премини преку држење циклус.Насоки Линија Midsole Технологија : Вертикална flex ритам decouples на инструментално по должината на линијата на прогресија за подобрено држење ефикасност.Денес, ASICS нуди целосна линија на перформанси-управувано спортски чевли и технички активен спортски облека и додатоци посветен на донесувањето на хармонија на телото и душата.Во 1949 година, Г-дин Kihachiro Onitsuka ја започна својата спортски обувки компанија (Onitsuka Co.На gt-1000 5 чевли карактеристики нашите гел технологија за шок слабеењето и поудобно чекор.Тој го избра името ASICS за неговата компанија во 1977 година, врз основа на познатата латинска фраза "Командите Sana In Corpore Sano," кои, кога се преведени, изразува стариот идеал на "Звук Ум на Звук Тело.Насоки Линија : Вертикална flex ритам decouples на инструментално по должината на линијата на прогресија за подобрено држење ефикасност.Гумен ѓон. S) (Работи) : ASICS дизајн филозофија, која вработува поврзани componentry да се подобри нога е природно движење од пета штрајк до пети-оф." Преземање на кратенка на оваа фраза, ASICS беше основана на верувањето дека најдобар начин да се создаде здрав и среќен начин на живот е да се промовира вкупно здравје и фитнес.Sp EVA Midsole : Материјал Подобрува отскокнување-назад карактеристики и се намалува midsole дефект.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите