.

.

OzCoolingParts 85-97 Ford F-Series Радијатор Фан Покровот Комплет, 3 Ред Core Алуминиум Радијатор + 2 x 12 Фан w/Louver Покровот за 1985-1997 86 87 88 89 90 91 92 93 96 Ford F-150 F-250 F-350 Bronco V8 Моторот

OzCoolingParts 85-97 Ford F-Series Радијатор Фан Покровот Комплет, 3 Ред Core Алуминиум Радијатор + 2 x 12

DEN 10296.00

Износ
Во продавницата.

Долниот Штекер : 1-3/4" се наоѓа на возачот страна.Откажете во секое време, целосна наплата во првите 30 дена.Нема дополнителни трошоци за поправки - делови, работна сила и превозот се сите опфатени.Иновативни инженеринг, производство, технологија и контрола на квалитет се осигура дека спектри премиум радијатори надминува перформансите на оригинална опрема тие замени.На Oz Cooling Parts алуминиум радијаторот е дизајниран за да се обезбеди максимална ефикасност за ладење за да се спречи предвремената мотор неуспех.Производ дефекти и дефекти се покриени по производителот. ★ ВОЗИЛО FITMENT! - Одговара за 1985-1997 1986 1987 1988 1989 1990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 Ford F-150 F-250 F-350 Bronco V8.Преносливи со подароци.Што е најважно, да има многу поголем капацитет за coolant од акции оние, што значи дека вашиот систем за ладење ќе бидат поефикасни и ќе биде се повеќе отпорни на температура извира во дербито апликации. ★ 3 РЕД CORE РАДИЈАТОР + ФАН ПОКРОВОТ КОМПЛЕТ! - На Oz Cooling Parts радијаторот е направен од целосна Т-6061 алуминиумска конструкција, тоа вклучува 2 парчиња од 12 инчи мотор ладење вентилатор за полнење и louver покров, сите објектот е 100% се проверуваат и тестираат за обезбедување на квалитетот.5 L V8 Мотори За 1985-1996 Ford Bronco 5.Возилото Fitment За 1985-1997 Ford F-150 F-250 F-250 HD F-350 4. ★ НАПРЕДНА ТЕХНИКА! - Водечки-edge заварување изработка, CE одобрување.Пренос Кулер : Вклучени (1/8-27 NPT) Пакетот Вклучува 1 x 3 Ред Радијатор 2 x 12" Електрични Вентилаторот за Ладење 1 x Покровот Ризик бесплатно Гаранција за квалитет : Ние исто така ви нуди 100% ризик задоволство гаранција да ти купи со доверба; Ако не сте задоволни со квалитетот на производот,ќе се целосно рефундирање на дека.Брзо исполнување и испорака, 3-5 работни дена ќе се изведуваат во нормални услови.Без прашања праша.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите