.

.

900x114 Refracting Телескоп Влез на Ниво Астрономски Телескоп Набљудување Маглина со Екваторијалниот Планината

900x114 Refracting Телескоп Влез на Ниво Астрономски Телескоп Набљудување Маглина со Екваторијалниот Планината

DEN 8879.76

Износ
Во продавницата.

Refracting телескопи може да се види сончеви пеги, Венера, Јупитер, Меркур, Месечината, и Маглина.Можете исто така да го види градот сценографијата, планини, реки, птицата гледа, и животни.Поле на примена : различни цели како што се туризмот, гледање, топката игри, концерти, спортски исполнува, едрење, риболов, инспекции, итн.Можете да правите фотографии или видеа и да ги споделите со вашиот телефон носителот во реално време со семејството и пријателите.Ѕвездата телескоп е погоден за деца кои сакаат да научно го истражуваат мистерија на универзумот.Идеален телескоп за деца и возрасни-овој телескоп обезбедува исправена слика оптика, која е идеална за копнена и астрономски употреба.Мулти-обложени оптичко стакло леќа има високо пренос на кожата, што може да создаде прекрасни слики и заштита на вашите очи. 100% Гаранција за квалитет : Ние сме посветени на обезбедување на клиенти со висок квалитет и прифатлива астрономски телескопи и професионални услуги на клиентите.Ако имате било какви прашања во врска со производи и услуги, ве молиме да бидат слободни да контакт.Нашите пријателски и сигурен услуги на клиентите ќе ви одговори во рок од 24 часа!.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите