.

.

Burrs Сет, 5Pcs/Set Висока Јачина Умре Мелница Битови Волфрам Карбид Двојно се Намали за Метал Полирање Мелење Гравирање Дупчење Заварување(ADEFG)

Burrs Сет, 5Pcs/Set Висока Јачина Умре Мелница Битови Волфрам Карбид Двојно се Намали за Метал Полирање Мелење

DEN 1032.00

Износ
Во продавницата.

24 во надворешниот дијаметар на врвот 8mm /0. Трајни Изградба : Користење на високо‑квалитетни термички обработени волфрам карбид, цврстина може да HRC70, трајни производи за употреба, многу погодна за фини детали работа.Трајни Изградба : Користење на високо‑квалитетни термички обработени волфрам карбид, цврстина може да HRC70, трајни производи за употреба, многу погодна за фини детали работа.24 во надворешниот дијаметар на врвот 8mm /0. Лесен за Користење : Генерално може да се користи со рачен електричен или пневматски алатки (исто така, за алатни машини, брзината на електрични/пневматски алатки обично е околу 6000-50000 вртежи во минута.Долг животен Век : Десет пати повисока од трајност на високо‑брзински челик секачи, а повеќе од 200 пати повисока од трајност на мали мелење тркала. Димензии : должина 49‑63mm/1.

Параметрите на производот

Item Type:
 Die Grinder Bit
Material:
Tungsten carbide 
Granularity:
1000 (mesh)
Outer Diameter:
Approx. 8mm/0.32in
Shank Diameter:
Approx. 6mm/0.24in
Purpose:
Polishing and grinding
Application:
Tungsten steel grinding head has a wide range of uses, and is used in machinery, aviation, automobile, shipbuilding, chemical industry, craft carving and other industrial sectors
Package List:
5 x Grinder Bit5 x Storage Box :

Им се допаѓа и на купувачите