.

.

Колонист Сапун Јадења Set - Три Cedar Сапун Јадења - рачно изработени - Дрво сапун Јадење - сапун Јадење

Колонист Сапун Јадења Set - Три Cedar Сапун Јадења - рачно изработени - Дрво сапун Јадење - сапун Јадење

DEN 1420.80

Износ
Во продавницата.

Рачно изработени Опис Сет на три сапун јадења : - Една долга 12 инчи сапун чинија Околу 12 X3 X1 инчи - Две јадења Околу 4 X3 X1 инчи - Значително да се однесува на животот на вашиот рачно изработени сапун со минимален контакт област. - Рачно изработени на L'Olivier Природни, Монтреал, Канада - Едно парче на суровини и Западна црвено cedar без лепак, нокти, или дамки.На Cedarwood содржи значителна количина на танини и природни фенолни соединенија кои го прават западните црвено cedar многу издржливи дрво и високо отпорни на влага и распаѓање, без било какви хемиски третман.Танини се природни растителни багрила најде во чај, кафе, чоколадо, и вино.Танини ќе се малку дамка твојата чинија, сапун, или countertops во првите неколку недели од употребата.Танини се киселина-растворлив и може да се чисти со впива вашата чинија во лимонска киселина (или оцет) и сапун решение за неколку часа.По неколку soakings, надворешниот танини ќе биде leached надвор и ќе не дамка вашиот сапун додека внатрешниот танини остануваат да се обезбеди оптимална заштита.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите