.

.

4 X DS3218 Водоотпорен Дигитални Серво со 25T Серво Арм, 20 КГ Високо Torque Целосна Метална Опрема за РК Играчки Модел DIY Arduino TRX 4 Роботот (Контрола Ангел 180°)

4 X DS3218 Водоотпорен Дигитални Серво со 25T Серво Арм, 20 КГ Високо Torque Целосна Метална Опрема за РК Играчки

DEN 1007.76

Износ
Во продавницата.

Оваа серво е стабилен и брз одговор време.Тоа е совршен за DIY Проекти.Висока прецизност метал брзини со тешко anodizing, ЦПУ алуминиум средината Школка.Максималниот вртежен момент е до 21.5 kg/cm (298.5 мл/во)@6.8 V. 180 степен ротација добро контролирани, совршен за робот заеднички активности.Забелешка : Ако серво не може да издржам преку 180 степени контрола агол, ве молиме бидете излез на пулс ширина од 500us да 2500us.Пакет Листата : 4 X DS3218 MG Дигитални Серво (180°), 4 X 25 T Серво Рака.Ако постои било каков проблем, ве молиме контактирајте со нас слободно.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите