.

.

JX Серво PDI-HV2060MG 60KG Метал Опрема со Висок Напон Висок вртежен момент Дигитални Серво за 1/5 РК Автомобил Робот Рака Хеликоптер Делови

JX Серво PDI-HV2060MG 60KG Метал Опрема со Висок Напон Висок вртежен момент Дигитални Серво за 1/5 РК Автомобил

DEN 1415.76

Износ
Во продавницата.

JX Дигитални Серво,Висок Напон Core Дигитални Серво, погоден за 1/5 Рк автомобили.Алуминиум домување може да се зголеми на топлина дисипација, и висока прецизност алуминиум опрема обезбедува нормална работа на серво.Оперативен брзина 6.0 v : 0.15 секунди/60°; оперативен брзина 7.4 v : 0.13 секунди/60°.Кабина вртежен момент 6.0 v : 48 кг.cm; кабина вртежен момент 7.4 v : 62 кг.cm.Области на примена : далечински управувач хеликоптери, микро роботи, манипулатори и бродови.Разни далечински управувач играчки и Arduino експерименти.Карактеристики : во Согласност со повеќето стандардни приемник конектор : Futaba, Hitec, Sanwa, GWS итн.Одлично за камион, Брод, Тркачки Автомобил, Хеликоптер и Авион.Напојување : Преку Надворешен Адаптер.CNC метал На поклопецот Во школка.Висока прецизност Тајван изработени од алуминиум брзини со тешко anodizing High на Напон во Јадрото на Дигитални Servo SPECIFICATIONS:Мртвите бенд:4µs Working frequence:1520µs / 330hz Motor: Core Operating Speed6.0v:0.15 дик/60°Оперативни Speed7.4v:0.13 дик/60°Кабина вртежен момент 6.0 v:48 кг.cm Stall вртежен момент 7.4 v:62 кг.cm Dimensions:65.8 X30.2 X57.4mm Gear Заби : 15 TControl Агол : 120 Degree Weight:200 g Wire/Боја:JR 265 mm/ -Кафени +Црвена S Orange Bearing:2 BBPackage вклучуваат : 1x JX Серво PDI-HV2060 MG (со додатоци).

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите