.

.

Timken (Torrington) 24040EJW33 - Сферични Валчести Лежишта - 200 mm ID, 310 mm OD, 109 mm Ширина, Директно ги Понесе, Отворен, Челичен Кафез Кафез

Timken (Torrington) 24040EJW33 - Сферични Валчести Лежишта - 200 mm ID, 310 mm OD, 109 mm Ширина, Директно

DEN 518.40

Износ
Во продавницата.

создаден дијаметар : 200 мм.подмачкување дупка тип : Масло Вдлабнатини И Дупки Во Надворешниот Прстен.надворешен дијаметар : 310 mm.динамичен капацитет : 253300. вкупна ширина : 109 mm.Timken високи перформанси сферични валчести лежишта функција индустрија-водечки оптоварување рејтингот и топлинска референтната брзина.Со еден од најширока придонеси во индустријата, Timken високи перформанси сферични валчести лежишта се справи со висок радијална товари, како и axial товари во двете насоки.До 2.5° на вратило неусогласеност може да бидат сместени.Зголемена површина finishes Optimized внатрешни geometry Industry-водечки оптоварување ratings Nitride појачани челик кафез со лицето слотови(W33) Стандард за подмачкување дупки и ритам во надворешниот ring Specification : понесе дијаметар : 200 mmlubrication дупка тип : Масло Вдлабнатини И Дупки Во Надворешниот Ringoutside дијаметар : 310 mmdynamic капацитет : 253300overall ширина : 109 mmstatic капацитет : 473400 lbsbore тип : Straightcage материјали : Челик Cageouter прстен тип : Не Splitseries : Сферични Ролери 240 Seriesinternal царинење : C0closure тип : open (Отвори).

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите