.

.

POPBEAUTY Lightshow Палетата со компоненти - Основни | Мулти Текстура Сенки Палета | 12 Нијанси Интензивна Пигмент Око Боја | 0.5 Oz

POPBEAUTY Lightshow Палетата со компоненти - Основни | Мулти Текстура Сенки Палета | 12 Нијанси Интензивна

DEN 336.00

Износ
Во продавницата.

✔Создаде инстант блескави ефекти со овој мулти-текстура палета сенки.Без суровост и Вегетаријанска храна, пигменти се создаде осветлена дефиниција и блескав око изглед. ✔Чекор 1 : Линија очи со еден од најдлабоките нијанси. ✔Чекор 2 : Користете еден од посветли нијанси низ капаци & мешавина нагоре кон браздата. ✔Чекор 3 : Назад во друга длабока сенка, ќе се применуваат во браздата & вклопуваат добро. ✔Чекор 4 : се Применува најсветлите нијанси во агол на очите, и на највисоката точка на јаготки.Се создаде инстант блескави ефекти со овој мулти-текстура палета!Пукање со пигмент, овие се ултра блескав око засилувачи се создаде осветлена дефиниција, синхронизирање на очите со зракот на бои.Без суровост и Вегетаријанска храна. - КАКО ДА го КОРИСТИТЕ : Креирајте lightshow за очи со неколку лесни извишува. 1.Линија очи со еден од најдлабоките нијанси. 2.Користете еден од посветли нијанси низ капаци & мешавина нагоре кон браздата. 3.Назад кон друга длабока сенка, ќе се применуваат во браздата & вклопуваат добро. 4.И на крај, се применуваат најсветлите нијанси во агол на очите, и на највисоката точка на јаготки.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите