.

.

GigaMIMO-5G Ултра Висока Добивка 5G/4G/3G Отворено/Морски MIMO/Двојна Антена за Netgear Nighthawk 5G Omnidirectional Разновидност/Помошен Затворен ±45° Поларизација

GigaMIMO-5G Ултра Висока Добивка 5G/4G/3G Отворено/Морски MIMO/Двојна Антена за Netgear Nighthawk 5G Omnidirectional

DEN 1319.76

Износ
Во продавницата.

2 инчи и тежи 18.На Giga MIMO-5 G™ е одлична за ултра-превозникот агрегација модеми/рутери и е исто така погоден како скок антената или за newscasting, кампување, за одговор при катастрофи тимови, итн. *Да стекнат во d Bi вредности се во просек се зголемува добиени со споредба на стандардот/внатрешни уред антена за да се правилно инсталирани Giga MIMO-5 G™ наоѓа значително повисока од Netgear Nighthawk 5 G локација.Оваа Giga MIMO-5 G™ сет ќе се поврзете директно до Netgear Nighthawk 5 G, земајќи целосно искористување на својата напредни MIMO функција (±45° polarizations како на MIMO стандарди) и е особено погодна за морската средина.На Giga MIMO-5 G™ се здобијат со моќ доаѓа од вработување на осум држава на уметноста 5 G антени и висока ефикасност combiners.45 GHz до 6 GHz) фреквенциски опсег, кој е невозможно да се најде во било кој друг антената на пазарот денес.Бидејќи Giga MIMO-5 G™ е висока добивка и omnidirectional, тоа е особено погоден за ситуации каде постојат неколку услуга кули во различни насоки, или кога се со цел услуга кула не е практичен, како што се движат локации или кога корисникот се наоѓа помеѓу повеќе услуга кули.Една година производителот со гаранција.На Giga MIMO-5 G™ оперативен фреквентен опсег е 450-6000 MHz со врв добивка од (варира) d Bi*, хоризонтална отворот на 360° и вертикална решетка на 60°.Ова Giga MIMO-5 G™ сет ќе се поврзете директно до Netgear Nighthawk 5 G (собрание е потребно).На Giga MIMO-5 G™ е одлична за превозникот агрегација и ултра-превозникот агрегација модеми/рутери и е исто така погоден како скок антена и во областа на апликации (newscasting, кампување, за одговор при катастрофи тимови, итн.На Giga MIMO-5 G™ себе мерки 37.На Giga MIMO-5 G™ од Wir Eng® е вистински 5 G антена, бидејќи тоа ги опфаќа сите 5 G мобилната бендови меѓу 450 MHz и 6 GHz.На Giga MIMO-5 G™ од Wir Eng® е моќен, иновативни, ултра-широк бенд, точно MIMO антена (±45° polarizations како на MIMO стандарди) особено погоден за морската средина.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите