.

.

GigaMIMO16-5G MIMO 2x2 и 4x4 Антена за Сиера Безжична Airlink Равен RV50 Отворено/Морски Omnidirectional Ултра Висока Добивка ±45° Pol Ограден

GigaMIMO16-5G MIMO 2x2 и 4x4 Антена за Сиера Безжична Airlink Равен RV50 Отворено/Морски Omnidirectional Ултра

DEN 441.60

Износ
Во продавницата.

На Giga MIMO16-5 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултра-ефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со цел добавувач на услуги за локација не е можно, како во возила, бродови, во областа поставување, итн.На Giga MIMO16-5 G™ елементи се запечатени во анти-УВ високо-квалитетна ABS пластика за врвни перформанси независно од временските услови.Овој сет, направи за подобрување на Сиера Безжична Airlink Равен RV50 јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува Giga MIMO16-5 G™, ултра-широк бенд combiners и 30 нозете на ултра-ниска загуба коаксијален кабли за директно поврзување на Сиера Безжична Airlink Равен RV50. На Giga MIMO16-5 G™ е направен од осум антени на +45° поларизација и уште осум во 45° поларизација), и е совршен за вашата Сиера Безжична Airlink Равен RV50 како што тој поддржува сите свои фреквенција и начини на работа.На Giga MIMO16-5 G™ оперативен фреквентен опсег е 450-6000 MHz со врв добивка од (варира) d Bi*, хоризонтална отворот на 360° и вертикална решетка од 30°.Оваа Giga MIMO16-5 G™ систем е направен за Сиера Безжична Airlink Равен RV50 (SKU SWL-RV50-GM165 G) и главно се препорачува за на Отворено (Пол) апликации. *Да стекнат во d Bi вредности се во просек се зголемува добиени со споредба на стандардот/внатрешни уред антена за да се правилно инсталирани Giga MIMO16-5 G™ наоѓа значително повисока од Сиера Безжична Airlink Равен RV50 локација.На Giga MIMO16-5 G™ себе мерки 37.2 x 61 x 37.2 инчи и тежи 37 кг.Една година производителот со гаранција.Патент.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите