.

.

Xlear Назален Спреј за Синус Олеснување 1.5 fl мл (8 Парчиња)

Xlear Назален Спреј за Синус Олеснување 1.5 fl мл (8 Парчиња)

DEN 1990.80

Износ
Во продавницата.

ПРИРОДНА СОЛЕНА вода РЕШЕНИЕ речиси делува како сапун за вашиот нос.Индустрија-водечки формула може да се ублажи метеж и да се спречи бактерии и други загадувачи од лепење на носната ткива.Сега можете да се природно да се промовира здравје на горниот респираторен со Xlear Солена Назален Спреј со ксилитол!Насоки : Јасно носната passageway со нежно дува вашиот нос пред да го користите.Пред првичната употреба, отстранете ја исчистите капа, премиерот на пумпата, држејќи го во исправена позиција и транспорт на една или повеќе пати, се додека решението е издаваат.Вметнете ја млазницата во nostril и depress пумпа целосно додека дишење во преку вашиот нос.Спреј 1-2 пати во секоја nostril четири до пет пати на ден се додека симптомите не се преставам.Чистење млазницата по секоја употреба и да го замени безбедноста капа.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите