.

.

Дјук е Мисисипи Камбек Сос, 14 oz

Дјук е Мисисипи Камбек Сос, 14 oz

DEN 883.20

Износ
Во продавницата.

Дјук е Мисисипи Камбек Сос мешавини на посебни танг на Дјук е мајонез со острината на чили сос и вкусен зачини.Со потекло во Џексон, Мисисипи, тоа е познат во текот на Јужна како се оди до потопување сос за сè, од hushpuppies да пилешко тендери да пржени кисели краставички.Неговиот уникатен вкус надополнува било месо и е совршена за прелив за салати потреба од крем удар.Инспириран од почитан скара и потопување традиции сакана низ јужна, Војводата е линија на Јужниот дел на Сосови ги опфаќа комплекс, nuanced регионални вкусови кои се тешко да се дојде од страна на намирници полиците.Дјук е Мајонез е тајната на големите сендвичи и салати за повеќе од еден век—се обиде Војводата Јужниот Сосови да се види зошто Дјук е е тајната на големите скара, премногу!.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите