.

.

Yes4All Пластовидно Мека Plyo Кутија/Plyometric Скок Кутија за Plyometric Вежби, Crossfit Вежбање, Кутија-squats, на Располагање со 4 Висина: 6, 12, 18, 24

Yes4All Пластовидно Мека Plyo Кутија/Plyometric Скок Кутија за Plyometric Вежби, Crossfit Вежбање, Кутија-squats,

DEN 6793.20

Износ
Во продавницата.

ИЗГРАДЕНА МИНАТАТА : Yes4 All Прилагодливи Мека Plyo Кутија е направен од EPE пена која нуди зголемена стабилност и да се држи до 440lbs за максимизиран безбедност.На тешки винил слој го чува од носат и солза, дури и со експлозивни plyometric тренинг сесии.ВИСОКА ПРИЛАГОДЛИВОСТ : Достапен во 4 висина опции, нашиот скок кутии се целосно пластовидно и може да се користи со едни со други за да се зголеми кутија висина; едноставно се ставаат една врз друга и ги поврзат безбедно со приложените Велкро ремени.Сигурен, ПРАКТИЧЕН ДИЗАЈН : ПВЦ покривање зголемува вашите нозе зафат и го спречува лизгање од потење, додека про-должност пена изградба апсорбира притисок и го намалува повреда на ризикот на минимум.Покривање исто така, може да биде лесно да се соблече за чистење, миење.ГОЛЕМА ТЕЖИНА КАПАЦИТЕТ : Поради неговата силна, квалитет на изградба, нашите plyometric кутија е способен да држи до 440lbs и апсорбирање на тешките притисок, кој нуди максимална поддршка и безбедност за време на интензивен тренинг сесии.КРАЈНАТА ОБУКА ОПРЕМА : Помош драстично подобрување на вашиот перформанси со HIIT вежбање и голем избор на plyometric вежби како кутија скокови, чекор-up прозорци и кутија сосови.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите