.

.

LW Извор од 1,5 w МИЛЕНИЧЕ Ламинат Monocrystalline Соларен Панел

LW Извор од 1,5 w МИЛЕНИЧЕ Ламинат Monocrystalline Соларен Панел

DEN 311.76

Износ
Во продавницата.

1. 5 V Излез Висока ефикасност Monocrystalline Силикон ќелија. 2. Врвен квалитет и произведен да ги исполнуваат ISO9001 контрола на квалитет стандард и CE правило се компатибилни. 3. Домашно МИЛЕНИЧЕ или ЕВА може да ги заштити соларни ќелии од вода или на отворено еколошка штета,најдобри се подобри сигурноста и животниот век. 4. Стабилна излезна моќ перформанси. 5. 5 V, 330m A околу 1,5 W. процесот На производство, за ПЕТ ламинат соларен панел е истиот да ламинирано стакло соларен панел, која се користи домашно МИЛЕНИЧЕ материјал, наместо стакло, со силна photic и долг живот-век, тежината е многу полесни од ламинирано Стакло соларен панел.Тоа е совршено се комбинираат меѓу мини епоксидна панел и ламинирано стакло соларен панел.Ние може да дизајн и производство на различни големина и тип, како на вашите барања во monocrystalline и ploycrystalline силикон ќелија.Домашно МИЛЕНИЧЕ ламинат соларни ќелии е широко користење сега, сите негови функции надмине епоксидна тип, само да ве чини малку висока, но повеќе животен век, силна водоотпорен, висока температура отпорни итн.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите