.

.

uxcell DC6V на 300mA 10мм Удар 4N Сила Push Pull Тип Рамка DC Електромагнетниот Electromagnet Магнет JF-0520B

uxcell DC6V на 300mA 10мм Удар 4N Сила Push Pull Тип Рамка DC Електромагнетниот Electromagnet Магнет JF-0520B

DEN 2100.00

Износ
Во продавницата.

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Метал, Електронски Делови; Нето Тежина : 24g.Пакет Содржина : 1 x DC Електромагнетниот Electromagnet; Модел : JF-0520 B; Главна Боја : Сребро на Ѕвонење,Сина.Напон : DC 6 V; Тип : Push Pull; Големината на Телото : 20 x 17 х 13mm/0.78" x 0.66" x 0.51"(L*W*H).Удар : 10мм; Сила : 4 N; Жица Должина : 16cm/6.24".Актуелни : 300m A; Вкупната Големина : 45 x 17 х 13mm/1.76" x 0.66" x 0.51"(L*W*H).Игран : Лесно се фиксни и поврзани се вчита.Температурата стабилност и продолжен производ живот и да се обезбеди добра изведба.Опис : Кога се полни со енергија, го прават работа преку влечење туркање во клипот се приклучи објект.Се повлече притисни тип, линеарно движење, клипот се врати, DC електромагнетниот electronmagnet.DC Електромагнетниот Electromagnet главно се користи во вендинг машини, транспортна опрема, канцелариски простории за домаќинството апарат, механички, итн.Solenoids на оваа категорија работа надворешно преку влечење туркање во клипот.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите