.

.

Fielect DC 12V 0.8 НА 6N се Повлече Притисни Тип Рамка Електромагнетниот Electromagnet Линеарно Движење 10мм Удар JF-0630B 1 buc

Fielect DC 12V 0.8 НА 6N се Повлече Притисни Тип Рамка Електромагнетниот Electromagnet Линеарно Движење 10мм

DEN 275.76

Износ
Во продавницата.

18 инчен(L*W*H); Напон : 6 V ;Струја : 0. Пливање инструменти различни монета pickers 2.Притисни Повлече Електромагнетниот Electromagnet Карактеристики : 1.Најдобар работното време за еден моќ-во рок од 1 минута!Долго energization слични вештачки краток circuited серпентина ќе предизвика температурата на electromagnet да се покачуваат, и премногу висока температура ќе се влијае на животот на electromagnet. Ве молиме обрнете внимание на actuator како на автоматизација на опрема. Температурата се зголеми : 65 или помалку (оцена А) на Животот : под товарот, може да се користи за повеќе од еден милион циклуси 2. 【Истакна】-Како actuating елемент на автоматизација опрема ,бидејќи сегашниот е голем, еден циклус не може да се електрифицирани за долго време, најдобро работи кога е во 30 секунди.Поради големиот струја, еден циклус не може да биде енергија за долго време, па затоа е погоден за точка-преку работа. Температурата пораст е стабилна, која може да се прошири на животот на производот и да се обезбеди добри перформанси 3.18 инчен(L*W*H) Напон : 12 V Сила : 6 N Струја : 0.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите