.

.

Пневматски Riviting, Портокал Црн Индустриски Одделение Хидраулични Riveter Алатка Пневматски Занитвам за Handtool за Индустрија(Јапонски стил)

Пневматски Riviting, Портокал Црн Индустриски Одделение Хидраулични Riveter Алатка Пневматски Занитвам за Handtool

DEN 1600.80

Износ
Во продавницата.

8 во Пакет Листа : 1 x Nozzle1 x Занитвам Gun1 x Помине Bottle3 x Wrench1 x Прирачник за Корисникот .Вистински Операција на Додавање на Хидраулично Масло : 1.Надворешниот цевка е направена од еколошки легиран челик, носат‑отпорни, не е лесно да се процени, како и високо прецизни. Користете клуч за да се олабави надворешниот приклучок за да CCW;2. Земете надворешниот ракав;3 Користете клуч за да се олабави и отстранете ја предната вилица ракав;4. Пневматски занитвам е авијација алуминиум школка, со силни телото, светлина и лесен за употреба. Замена на три-ноктот парче, инсталирајте пред ноктот маска и надворешната цевка, пак, да се заврши.Усвојува моќен три‑вилицата структура, едно време кршење, висок ефикасноста на работата.3 in Stainless Челик Помине Капацитет : Прибл.2 in Working Удар : Прибл.Големина : Прибл. Усвојува моќен три‑вилицата структура, едно време кршење, висок ефикасноста на работата. Надворешниот цевка е направена од еколошки легиран челик, носат‑отпорни, не е лесно да се процени, како и високо прецизни.8 in Inlet Конектор : G1/4 in Working Притисок : 0.Оптимизиран напредни структура во голема мера го намалува издувни бучава, тивко и удобно.Спецификација : Предмет Тип : Хидраулични Пневматски Занитвам Gun Product Модел : КП-703 Applicable Заковки : Челик/алуминиум rivets Aluminum/железо Помине Капацитет : Прибл. Оптимизиран напредни структура во голема мера го намалува издувни бучава, тивко и удобно.

Параметрите на производот

Item Type:
Hydraulic Pneumatic Rivet Gun
Product Model :
KP-703
Applicable Rivets:
Steel/aluminum rivets
Aluminum/iron Nail Capacity:
Approx. 3.2mm / 0.13in
4.0mm / 0.16in :
4.8mm / 0.2in :
6.4mm / 0.3in :
Stainless Steel Nail Capacity:
Approx. 3.2mm / 0.13in
4.0mm / 0.16in :
4.8mm / 0.2in :
Working Stroke:
Approx. 20mm / 0.8in
Inlet Connector:
G1/4 in
Working Pressure:
0.5-0.7MPA
How to Use:
 
Replace The Claw Piece:
 
1. Use a wrench to loosen the outer socket to CCW; :
2. Take out the outer sleeve; :
3 Use a wrench to loosen and remove the front jaw sleeve; :
4. Replace the three-claw piece, install the front claw cover and the outer tube in turn, to complete. :
Actual Operation of Adding Hydraulic Oil:
 
1. Disassemble its base; :
2. Clamp the hex nut to pull out the piston; :
3. Inject hydraulic oil into the small hole; :
4. Install the piston and the base in turn to complete. :
Size:
Approx. 113mm / 4.4in
100mm / 3.9in :
40mm / 1.6in :
165mm / 6.5in :
275mm / 10.8in  :
Package List:
1 x Nozzle :
1 x Rivet Gun :
1 x Nail Bottle :
3 x Wrench :
1 x User Manual  :

Им се допаѓа и на купувачите