.

.

Lovejoy 37255 Големина L225 Стандард Вилица Спојка Центар, Леано Железо, Инчен, 0.813 се Роди, 5 OD, 0.188 x 0.094 Keyway

Lovejoy 37255 Големина L225 Стандард Вилица Спојка Центар, Леано Железо, Инчен, 0.813 се Роди, 5 OD, 0.188

DEN 1956.48

Износ
Во продавницата.

Повеќето флексибилни спојки се состои од два центри и средната собранието; секој центар придава на окно додека средината собранието flexes помеѓу осовините да се приспособат на неусогласеност на две шахти.Флексибилни спојки се користи во широк спектар на апликации, како што се моторни возила, транспортери, escalators за земјоделство, шумарство и рударска опрема, аеронаутика, роботика и истражување на вселената, меѓу другите.Lovejoy произведува флексибилни спојки, универзална зглобовите, променлива брзина на дискови и разни други пренос и механичка енергија производи.Оваа Lovejoy стандард вилица спојка центар заменува центри на Lovejoy L тип на вилицата стил флексибилни спојки и е направен од леано железо за не-корозивен апликации, каде сила и топлина дисипација се фактори и тежина не е.Земја на потекло : сад.Lovejoy вилица стил спојки се погодни за употреба во различни индустриски моќ пренос апликации како што се компресори, компресори, пумпи, транспортери, миксери, и опрема кутии, меѓу другите.За користење со Lovejoy L тип на Вилицата стил флексибилни цевки собрание (се продава одделно).Овој хаб трансфери шок и неусогласеност од окното на центар елемент на спојување собранието за намалена носат на вратило собранието.Своите производи ги исполнуваат стандардите на Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO), Германскиот Институт за Normung (DIN), на Американскиот Национален Институт за Стандарди (ANSI), Американската Опрема Производители Асоцијација (AGMA), Здружение на Автомобилски Инженери (SAE) и Јапонски Индустриски Стандарди (JIS) за обезбедување на квалитет.Леано железо за не-корозивен апликации, каде сила и топлина дисипација се фактори и тежина не е.Трансфери шок и неусогласеност на центар елемент на спојување собранието за намалена носат на вратило собранието.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите