.

.

1/4 NPT ISO 7241-Б Месинг со Нерѓосувачки Челик Вентил Брз Исклучите Хидраулични Машки Спојка

1/4 NPT ISO 7241-Б Месинг со Нерѓосувачки Челик Вентил Брз Исклучите Хидраулични Машки Спојка

DEN 204.00

Износ
Во продавницата.

1/4" Машки Месинг Тело. 1/4" NPT Тема.Номинален Проток : 3.17 GPM. 3,000 PSI Оценка.Макс Проток : 6.34 GPM.SKU : BB14 M-04 N ISO 7241 Б Серија на брз исклучите couplers се користи за широк спектар на хидраулични апликации со напорни стандарди за квалитет како што aerospace, автомобилската, електроника индустрии.Тие се, исто така, се препорачува за општа намена, машински алати, мобилни хидраулика, и друга опрема апликации.Нашата Серија Б couplers се меѓусебно со сите ISO 7241 Б серија спојки.Големината на телото : 1/4" Тело Тема Големина : 1/4" NPT Конец, Poppet Вентил Придобивки : Тело Материјал : Месинг материјал за отпорност на resistance Spring Материјал : 304 од не 'Рѓосувачки Steel Locking Топката Материјал : 316 од не' Рѓосувачки Steel Self Запечатување Poppet Вентил Печати Одлична Под Висок и Низок Pressures Seal Тип : Viton FKMSelf Запечатување Poppet Вентил Печати Одлична Под Висок и Низок Pressures Interchangeable со сите ISO 7241 Б серија couplings Temperature Опсег : -15°С до +400°F Карактеристики : 3600 PSI Rating14,500 PSI Пукна Оценка (Заедно)Номинален Проток : 6.08 GPMMax Проток : 6.34 GPMmale се Соочуваат со Дијаметар .55" (13.97 mm)машки Должина : 1.37" (34.79 mm)Хексадецимален : .74" (18.79 mm) Комплет Вклучува : 1 Машки Спојка.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите