.

.

Монтереј LG6130 Градина Инсекти Спреј, Insecticide & Пестициди со Spinosad, 16 оз

Монтереј LG6130 Градина Инсекти Спреј, Insecticide & Пестициди со Spinosad, 16 оз

DEN 688.08

Износ
Во продавницата.

За Монтереј : Монтереј Тревник и Градина Производи е водечки дистрибутер на заштита на растенијата хемикалии и вештачки ѓубрива.Garden Спреј За Инсекти.Различни користи - ова контрола на штетници може да се користи на отворено ornamentals, тревници, зеленчук, и исто така broadleaf плевели.Брзо дејствување и без мирис - Монтереј инсекти Убиец е бактериска производ произведени од страна на ферментација кои брзо се третира растенија и не произведуваат мириси.Безбедна за органско градинарство, спреј може да се користи на отворено ornamentals, тревници, зеленчук, и исто така broadleaf плевели.Подготвена да спреј - ова CSI алтернативни пристигнува во контејнер со прикачен црево-крај sprayer.Контроли многу инсекти - на инсекти третман Спреј контроли caterpillars, leafminers, codling молец, шатор caterpillars, циганин молец, патувања, borers, оган мравките, и повеќе.Едноставно поврзете градина црево на sprayer и да започне апликација.Монтереј Градина Инсекти Спреј контроли и убива голем број на инсекти.Органско градинарство - активната состојка во нашата бубачки Убиец спреј е природен бактерии нарекува spinosad, што е најновиот земјоделски хемија за да се воведе.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите