.

.

Kuriyama TBC-SS148 Тешки Т-Топ Црево Стегач, на 304 Нерѓосувачки Челик Бенд, Гром, и Орев, 5-17/32 да 5-13/16

Kuriyama TBC-SS148 Тешки Т-Топ Црево Стегач, на 304 Нерѓосувачки Челик Бенд, Гром, и Орев, 5-17/32 да 5-13/16

DEN 1675.20

Износ
Во продавницата.

Тешки црево стегач.Заострените со Т-топ и хексадецимален орев.Бендот, Т-топ, и орев се направени на 304 нерѓосувачки челик за сила и отпорност на корозија.Земја на потекло : Кина.Црево фитинзи се поврзете, контрола, промена на насоката на, и да го прекине протокот во цевки и црева системи.Тие се изработени од месинг, нерѓосувачки челик, поцинкуван челик и други материјали кои се спротивстави на корозија, притисок, и носат.Црево фитинзи, имаат различни видови на приклучоци, вклучувајќи навој, бодликава, притисни-за-поврзете го, исушете го исклучите, и другите, вклучувајќи ги и оние врз основа на меѓународно прифатените карактеристики.Црево фитинзи се користат во системи како компресори за воздух, автоматско производство операции, авиони контроли, и гуми за инсталација во индустрии вклучувајќи ги земјоделството, рударството, патишта, firefighting, и воздухопловството.Kuriyama произведува термопластични, гума и метал црево производи, вклучувајќи спојки и елементи.Компанијата, основана во 1968 година, е со седиште во Schaumburg, Илиноис.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите